Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım, Başka Doktor Muayenede Anlar Mı?

Kızlık zarının diktirildiğini başka bir doktorun muayene sırasında anlaması mümkün mü?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikilen bir kişinin, bu operasyonu geçirip geçirmediği, işlemin kalıcı ya da geçici dikim yöntemiyle yapılmış olmasından bağımsız olarak, jinekolojik bir muayene ile anlaşılabilir. Elbette bunun anlaşılabilmesi için muayenenin cinsel ilişki öncesinde yapılmış olması gerekir. Cinsel birliktelikten sonra gerçekleşen muayenelerde bunu anlamak mümkün değil.

Kızlık zarı dikildi mi anlasılır mı? Muayeneye gittiğimde başka doktor anlar mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarının dikildiği cinsel partneriniz tarafından kesinlikle anlaşılacak bir durum değildir. Ancak uzman bir jinekolog bunu muayenede anlayabilir.

Kızlık zarı ameliyatımı yaptıralı 1 yılı geçiyor. Haftaya rutin jinekolojik kontrolüm olacak bu kez başka bir doktora gideceğim. Doktor muayenede durumu anlar mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bu konuda uzman olmayan biri kızlık zarı dikimi olduğunu anlamaz. Kızlık zarının dikildiği, ancak kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ya da adli tabiplerce yapılan kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir. Kızlık zarı eriyebilen dikişler kullanılarak dikilir. Bu nedenle kızlık zarının dikildiği erkek tarafından ilişki sırasında anlaşılmaz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.