Esnek Kızlık Zarı Ne Demek?

Hocam ben bakireyim ama aklıma sürekli ya kızlık zarım esnekse sorusu geliyor. Duyduğum kadarıyla zar böyle olunca ilk gecede kanama olmayabiliyormuş. Bu neden oluyor? Esnek kızlık zarı tam olarak nedir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Her 10 kadından birinde kızlık zarı esnektir ve ilişki sırasında zar yırtılmaz, dolayısıyla kanama olmaz. Evlendikten sonra, ilişki sırasında kanama olmaması sebebiyle kontrole gelen hastalarım oluyor. Böyle bir durumda, kişi bakire olsa da kızlık zarının esnek olması sebebiyle yırtılmadığını ve kanamanın olmadığını anlatmak gerekebiliyor. Eğer kanamanın olmaması büyük bir problem teşkil edecekse, kanamanın yaşanması için kızlık zarı dikimi gerçekleştirilebilmekte.

Bazı sitelerde esnek kızlık zarından söz ediliyor.Bakirelerin ilk gece kanaması olmadığında eşlerine zar esnek diyorlarmış. Esnek kızlık zarı ne demek?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Esnek kızlık zarı, yapısal özellikleri nedeniyle, cinsel ilişki esnasında bozulmaz ve yüksek esnekliğe sahip olanlarda defalarca ilişkiye girilmesine rağmen kanama meydana gelmez. Bu tip zarlara esnek kızlık zarı diyoruz. Esnek kızlık zarı, cinsel ilişkiden sonra eski haline geri döner.

Esnek kızlık zarı ne demek? Bu zar sebebiyle insanlar bakire olmasına rağmen kanama yaşamayabiliyorlarmış bu doğru mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Esnek kızlık zarı genellikle ilişki sırasında kanamaz. Esnek kızlık zarı normale göre daha elastik yapıda olup ortasındaki delik daha geniştir. Esnek kızlık zarı normale göre daha geniş delikli ve elastik yapıdadır. Genellikle doğum sırasında bozulur.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.