Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Olur?

Uzay bey 26 yaşındayım bakireyim. 8 ay sonra düğünüm olacak. Şimdiden ilk gece korkularım başladı. ilk gecede cinsel birleşmede kanama ne kadar oluyor ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı ilk cinsel birleşmede her zaman kanamayabilir. Bazı kadınlarda, zar esnektir ve defalarca cinsel birliktelik yaşanmasına rağmen kanama olmaz. Her kadında kızlık zarının yapısı farklı olacağı için kanama miktarları da farklı olacaktır. Kızlık zarının çeşidi, damar yapısı, kalınlığı, elastikiyeti, ilk cinsel ilişkinin şekli kanama miktarını etkiler. Fakat genellikle az, bir pedi doldurmayacak miktarda kanama olur.

Kızlık zarı kanaması ne kadar olur Uzay Hocam?Adetken bile kan rahatsız ediyor burada ne kadar kanar?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Her kadında farklı yapıya sahip olmasına karşın, kızlık zarı, genellikle ilk ilişki esnasında hafif bir kanamayla yırtılır. Bu bir kaç damla kadardır. Adet kanamasına kıyasla daha az miktarda kanama olur.

Hocam 22 yaşındayım ve 5 ay sonra düğünüm var. ilk gecede kızlık zarı kanaması ne kadar olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Eğer kanlanması yoğun bir yerden yırtılma olursa veya aşırı kalın, etli kızlık zarı yapısı mevcutsa kanama aşırı olur ancak, kanlanması az olan bölgeden olan yırtılmalarda kanama fark edilmeyecek kadar az olabilmektedir. Eğer cinsel birlikteliğe devam edilirse, kızlık zarının yapısının bozulduğu yerlerden kanamalar devam edebilir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.