Kızlık Zarı Dikimi İçin En İyi Zaman Ne Olmalı?

İyi günler dilerim. Benim sorum kızlık zarı ameliyatı için en uygun zaman ne zamandır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi operasyonu için, hazır olduğunuz ve adet döneminde olmadığınız herhangi bir gün gelebilirsiniz. Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi yöntemlerinden hangisinin yapılmasının uygun olduğuna ilişkinin tarihine göre karar veriyoruz. Çünkü hangi yöntemin daha doğru sonuç vereceği ve daha sağlıklı olacağı kişinin özel durumuna bağlı olarak değişir.

Merhaba hocam kızlık zarı diktirmek için en iyi zaman ne zamandır. Yani hem geçici hem kalıcı yöntem için soruyorum. Teşekkürler cevap için.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçici kızlık zarı dikimi birlikteliğin ya da düğüne en fazla 10 gün kala yapılmalıdır. Düğüne ne kadar yakın dikilirse o kadar iyi olur. Kalıcı kızlık zarı dikiminin süresi yoktur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep tekniğini kullanıyorum. Kızlık zarı bozulduktan 10 yıl sonra bile kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. Evlilik tarihi henüz belli değilse kalıcı kızlık zarı dikimi yapılması daha uygun.

merhabalar doktor,uzun zamandır kızlık zarı dikimi araştırıyorum.karar verdim kalıcı dikimi olacağım ama kızlık zarı dikimi için en iyi-doğru zaman ne olmalı ona karar veremedim.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkrüler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kalıcı himenoplasti ameliyatı olduktan sonra evlilik için acele etmeniz gerekmiyor, aradan uzun yıllarda geçse flep yöntemi sonrası evlendiğinizde kızlık zarı kanaması ortaya çıkacaktır. 18 yaşını doldurmuşsanız, adetli olmadığınız herhangi bir zamanda bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.