Kızlık Zarı Dikimi İçin En İyi Zaman Ne Olmalı?

1 Yorum

İyi günler dilerim. Benim sorum kızlık zarı ameliyatı için en uygun zaman ne zamandır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 11 Ekim 2018

Kızlık zarı dikimi operasyonu için, hazır olduğunuz ve adet döneminde olmadığınız herhangi bir gün gelebilirsiniz. Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi yöntemlerinden hangisinin yapılmasının uygun olduğuna ilişkinin tarihine göre karar veriyoruz. Çünkü hangi yöntemin daha doğru sonuç vereceği ve daha sağlıklı olacağı kişinin özel durumuna bağlı olarak değişir.

Utku Hanım 1 Yorum

Merhaba hocam kızlık zarı diktirmek için en iyi zaman ne zamandır. Yani hem geçici hem kalıcı yöntem için soruyorum. Teşekkürler cevap için.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 5 Kasım 2018

Geçici kızlık zarı dikimi birlikteliğin ya da düğüne en fazla 10 gün kala yapılmalıdır. Düğüne ne kadar yakın dikilirse o kadar iyi olur. Kalıcı kızlık zarı dikiminin süresi yoktur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep tekniğini kullanıyorum. Kızlık zarı bozulduktan 10 yıl sonra bile kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. Evlilik tarihi henüz belli değilse kalıcı kızlık zarı dikimi yapılması daha uygun.

Zühal Hanım 1 Yorum

merhabalar doktor,uzun zamandır kızlık zarı dikimi araştırıyorum.karar verdim kalıcı dikimi olacağım ama kızlık zarı dikimi için en iyi-doğru zaman ne olmalı ona karar veremedim.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkrüler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 7 Aralık 2018

Kalıcı himenoplasti ameliyatı olduktan sonra evlilik için acele etmeniz gerekmiyor, aradan uzun yıllarda geçse flep yöntemi sonrası evlendiğinizde kızlık zarı kanaması ortaya çıkacaktır. 18 yaşını doldurmuşsanız, adetli olmadığınız herhangi bir zamanda bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.