Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Akıntı

Yaklaşık 1 hafta önce flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi ameliyatı oldum. İşlem sonrası akıntılarım arttı. normalden biraz fazla geliyor. Bu normalmidir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajina girişinde gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi sonrası, kötü kokulu olmayan, şeffaf veya halk tabiri ile beyaz bir akıntı olması normal kabul edilir. İşlem sonrası, kötü kokulu bir akıntı ile karşılaşıyorsanız, yara iltihaplanmış ve enfeksiyon kapmış olabilir. Mutlaka, doktorunuzla bağlantıya geçin. Unutulmamalıdır ki, bu ve benzeri enfeksiyon risklerini azaltmak için, tecrübesi ve tekniği iyi bir hekimden yardım almak, operasyon sonrası önerilen ilaçları aksatmadan kullanmak çok önemlidir.

Regl dönemim biter bitmez ameliyat olmam lazım.Adet dönemlerim çok sancılı geçiyor bu yüzden bir sonraki adetime kadar tamemn iyileşmek istiyorum. Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süresinde kanamalar akıntılar oluyor mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Ameliyat kalıcı flep yöntemi ile yapılmışsa, sonrasında 2-3 hafta arasında devam eden miktarı giderek azalan, rengi kırmızıdan pembeye ve sarıya dönen bir akıntı olacaktır. Bu akıntı dikişlere bir zarar vermez, yapılan ameliyatı bozmaz. Geçici onarımda ise sadece 1-3 gün arasında bir akıntı olacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.