Darbe İle Kızlık Zarı Bozulur Mu?

1 Yorum

Meraba,düşmekle yada ani darbe alındığında kızlık zarı bozulur mu ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Eylül 2018

Kızlık zarı vajina girişinin 1 cm gerisindedir. Herhangi bir darbe almakla veya düşmekle kızlık zarı bozulabilir. Bu durumlar yaşandığında vajinaya bir şey girerse bozulabilir. Böyle zamanlarda mutlaka muayene olmak gerekir. Özellikle kanamanın olması mutlak muayeneyi gerektiren bir durumdur.

Yaprak Hanım 1 Yorum

Hocam biraz çekinerek soruyorum ama kızlık zarı cinsel ilişki dışında başka şekillerde, darbeyle veya dışarıdan zorlamayla bozulur mu ya da zedelenir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 5 Kasım 2018

Kızlık zarı genelde vajina içine giren ve genişliği hymen ortasındaki halkadan daha büyük olan cisimler ile de yırtılabilir. Ancak nadiren ata ya da bisiklete binme, bacakları çok açmayı gerektiren bale gibi aktiviteler, karate, tekvando gibi sporlar, kaza ve travmalar sonrasında da bozulabilir veya zedelenebilir.

Yasemin Hanım 1 Yorum

Merhaba hocam besyo öğrencisiyim çok ağır antremanlarımız oluyor.Bu yüzden merak ediyorum.Kızlık zarı darbeyle, esneme hareketiyle ağır antremanlarla bozulur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Mayıs 2019

Kızlık zarı yalnızca cinsel ilişkiyle yırtılmaz. mastürbasyon ya da travma da zarı yırtabilir. Muayene olmadan anlaşılmaz.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.