Darbe İle Kızlık Zarı Bozulur Mu?

Meraba,düşmekle yada ani darbe alındığında kızlık zarı bozulur mu ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı vajina girişinin 1 cm gerisindedir. Herhangi bir darbe almakla veya düşmekle kızlık zarı bozulabilir. Bu durumlar yaşandığında vajinaya bir şey girerse bozulabilir. Böyle zamanlarda mutlaka muayene olmak gerekir. Özellikle kanamanın olması mutlak muayeneyi gerektiren bir durumdur.

Hocam biraz çekinerek soruyorum ama kızlık zarı cinsel ilişki dışında başka şekillerde, darbeyle veya dışarıdan zorlamayla bozulur mu ya da zedelenir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı genelde vajina içine giren ve genişliği hymen ortasındaki halkadan daha büyük olan cisimler ile de yırtılabilir. Ancak nadiren ata ya da bisiklete binme, bacakları çok açmayı gerektiren bale gibi aktiviteler, karate, tekvando gibi sporlar, kaza ve travmalar sonrasında da bozulabilir veya zedelenebilir.

Merhaba hocam besyo öğrencisiyim çok ağır antremanlarımız oluyor.Bu yüzden merak ediyorum.Kızlık zarı darbeyle, esneme hareketiyle ağır antremanlarla bozulur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı yalnızca cinsel ilişkiyle yırtılmaz. mastürbasyon ya da travma da zarı yırtabilir. Muayene olmadan anlaşılmaz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.