Geçici Kızlık Zarı Dikimi Kaç Gün Dayanır?

Geçici kızlık zarı dikimi işlemden sonra ne zamana kadar dayanır? Operasyonun düğünden ne kadar süre önce yaptırılması uygun olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçici kızlık zarı dikiminin etkisi en fazla 10 gün sürer. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi taleplerinde dikkate alınan en önemli özellik zamanlama. Geçici kızlık zarı dikiminin, kanama olması istenen tarihten, diğer bir tabirle cinsel ilişkinin yaşanacağı tarihten en fazla 10 gün evvelinden yapılması gerekli. Düğün tarihine çok kısa bir süre varsa genellikle bu yöntem tercih edilmekte. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise kanama olması istenen zamanın yani cinsel ilişki tarihinin ne zaman olacağının önceden belirlenmesine gerek yok. Ancak kalıcı kızlık zarı dikiminden sonraki 3 hafta iyileşme sürecidir. Düğününe 3 haftadan az kalmış kişilere kalıcı kızlık zarı dikimi değil biraz daha bekleyip geçici kızlık zarı dikimi öneriyoruz.

Fiyatı daha uygun olduğu için geçici yöntemle kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum. Geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçici yöntemle kızlık zarı dikimini, işlem sonrası ilk cinsel birlikteliğin yaşanacağı günden bir kaç gün önce yapıyorum. Bu dikim yönteminin, uzun süreler kalıcılığı olmayıp operasyon gerçekleştikten sonra, en fazla bir hafta içinde cinsel ilişki olmalı ve dikilen zar yırtılmalıdır.

Hocam geciçi kızlık zarı kaç gün dayanır?Kararsızım. evlenmemize 1 yıl var kalıcı mı yaptırsam yoksa evliliğe yakın geçici mi yaptırsam karar veremedim.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçici kızlık zarı dikimi; yaklaşık 1 hafta içinde ilişkiye girilmesi planlanıyorsa uygun bir yöntemdir. Aksi halde kanama olmayabilir. Evlenmenize henüz aylar veya yıllar varsa geçici yerine kalıcı, yani flep yöntemi dikimi daha uygun olacaktır.

hocam hafta sonu nişanlımla tatile gideceğiz, ben de geçici kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum. Bu dikim ne kadar süre dayanır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçici kızlık zarı dikimi 7-10 gün içinde kullanılmak üzere yapılır, süre uzadıkça kanamama riski başlar.

merhaba, düğünüe 20 gün kala memlekete gideceğim ve sonrasında geri dönmeyeceğim. Gitmeden geçici kızlık zarı dikimi yaptırsam çok mu geç olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi çeşitlerinden biri de geçici kızlık zarı dikimi. Bu yöntem, kısa süre içinde ilişki gerçekleşecekse tercih edilen yöntem. Geçici kızlık zarı dikimi işleminde kullandığımız dikişler 7-10 gün içinde özelliğini kaybeder ve ilişkide kanama olmayabilir. Sizin durumunuzda geçici kızlık zarı dikimi sıkıntı yaratabilir. Sizin için en uygunu kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak olur.

Uzay hocam merhaba. Nişanlımla beraberlik yaşamak üzere geçici kızlık zarı dikimi yaptırmıştım ama bir sorun oldu ve birliktelik gerçekleşmedi. Geçici kızlık zarı dikimi ne kadar süre dayanıklı, süre geçince artık boşa mı yapılmış olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçici kızlık zarı dikiminde dokuları kesmeksizin dikişle yaklaştırıyoruz ve dikiş vücutta emilince ya da gücünü kaybedince dokular yeniden açılıyor ve önceki haline dönüyor. Bu süre en fazla 10 gün. On günden daha uzun bir süre geçmişse bu durumda ilişkide kanamama riski de artıyor. Doğru olan, ilişki öncesinde son bir kontrol yaptırmanız olur.

Uzay hocam merhaba. 6 gün önce geçici kızlık zarı dikimi yapıldı. Ama ilişkim olmadı ve heralde 15 gün olmayacak. Bu geçici zar dikimi kaç gün dayanır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, kızlık zarı dikimini işlemden sonra kanama olması için yapıyoruz. Geçici kızlık zarı dikiminde kullandığımız dikişler çok ince ve fazla uzun süre dayanıklı değil. Yaklaşık 10 gün içinde ilişki olduğunda işe yarayabiliyor ama süre uzarsa problem olabilir. İyi günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.