Kadınlarda Kasık Ağrısı Neden Olur?

Uzay hocam 8 ay önce doğum yaptım. En sonki adetim bittiğinden beri kasıklarım ara ara ağrıyor. Sebebini anlayamıyorum.Bu ağrı neden olur bilgi verebilirmisiniz

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kadınlarda kasık ağrısı sık karşılaşılan bir şikayettir. İlk kontrol ettiğim şey herhangi bir enfeksiyon olup olmadığı. Eğer enfeksiyon varsa hemen tedavi ederek enfeksiyonun yumurtalık ve tüpleri etkilemesini engellemek önemlidir. Bunun dışında rahim ve idrar torbası sarkması da kasık ağrısı yapabilir. Rahimde bulunan miyom, üreme çağındaki kadınlarda endometriozis hastalığı da kasıklardaki ağrının sebebi olabilir. Kasık ağrılarının sebepleri ile ilgili tanı; kan testleri, idrar testi, ultrason ve jinekolojik muayene yardımıyla yapılıyor. Tekrarlayan, şiddetlenen, ateş veya kanama gibi başka bulguların da eşlik ettiği kasık ağrıları için muhakkak bir uzmana başvurulması gerekir.

iyi günler,son bir kaç haftadır adet sancısına benzeyen kasık ağrılarım oluyor fakat oldukça şiddetli..Bu kasık ağrısı neden olur acaba?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kadınlarda kasık ağrısı, basit nedenlerle meydana gelebileceği gibi, bulaşıcı hastalıklar sebebiyle de oluşabiliyor. Bu nedenle öncelikle teşhis edilmelidir. Vakit kaybetmeden bir jinekoloğa muayene olmanızda fayda var. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.