Kızlık Zarı Dikimi Geçici veya Kalıcı Yönteminde Hangisi Daha İyidir?

Kolay gelsin Uzay bey, kızlık zarı dikimi yapmam gerekiyor. Bana hangi yöntemi önerirsiniz? Kalıcı mı geçici mi?Ağrı veya acı duymak beni korkutmuyor sadece ilk gecede kanaması lazım hocam lütfen yardım.Teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi yöntemlerinden herhangi birisinin, bir diğerinden daha iyi olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım olmaz. Hangi yöntemi uygulamak gerektiği tamamen sizin tercihlerinize bağlı. Cinsel ilişkinin gerçekleşeceği tarih, operasyonların iyileşme süreleri ve kalıcılıkları dikkate alınarak size uygun olana karar vermek daha doğru. Geçici kızlık zarı dikimi, gerdeğe bir kaç gün kala yapılan dikim işlemi. Bu dikimin uzun süre kalıcı özelliği yok. İşlemden sonra en fazla 1 hafta içinde ilişki olmalı. Kalıcı kızlık zarı dikimi için ise, daha öncesinde ne zaman ve ne kadar ilişki yaşandığının bir önemi yok. Hatta çocuk doğurmuş olanlara bile yapılabilen bir uygulama.

Erkek arkadaşımla istemeden birşeyler yaşadık. Şimdi dikim yaptırmak istiyorum. Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yönteminde hangisi daha iyidir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Bu işlemde tecrübe çok önemlidir. Kalıcı onarım işleminde, onarımdan sonra ilişki ne zaman olursa, kanama da o zaman olacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi genellikle düğüne 1 hafta kala yapıyoruz. İşlemin yapılmasından sonra 1 hafta-10 gün içerisinde kanama olması için ilişkinin gerçekleşmesi gerekiyor.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.