Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürede İyileşir?

İyi günler birlikte olduğum kişi bakire olduğumu düşünüyor ve biz hiç bir yakınlaşma yaşamadık kendisiyle. Evliliğe doğru gidiyor.Onun için kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum.Operasyon ne kadar sürede iyileşir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarının tamirinde 2 farklı yöntem var. Biri kısa süreli olan diğeri ise uzun süreli olan. Günlük dilde ilkine geçici, diğerine ise kalıcı yöntem diyoruz. Aslında yöntemin seçimini sonraki ilişkinin ilk olarak ne zaman olacağı belirliyor. Takip eden dönemdeki ilk ilişki eğer on gün gibi kısa bir sürede olacaksa geçici yöntemle kızlık zarı dikimi yapıyorum. Ama bu süre daha uzun olacaksa o zaman kalıcı olanı tercih ediyorum. Kalıcı zar tamirinde bir iyileşme süreci gerekiyor bu da yaklaşık 3 hafta.

Düğün 2019 yılı Temmuz ayında olacak hocam. Ama benim ondan önce bu sorunu çözmem lazım.. Kızlık zarı dikimi ne kadar sürede iyileşir bilgi verebilir misiniz?Teşekkürler..

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Ameliyat kalıcı flep yöntemi ile yapılmışsa, sonrasında iyileşme dönemi, yaklaşık 2-3 hafta arasında bir süreyi kapsayacaktır. Geçici onarımda ise 3-4 gün içerisinde iyileşme gerçekleşir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.