Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikişleri Alınıyor Mu?

Merhaba hocam. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ne zaman kontrole gitmem gerekiyor. Bu dikişler alınıyor mu yoksa kendi mi kayboluyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, vücutta hızla eriyen dikişler kullandığımız için kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimi sonrasında dikiş almıyoruz. Ancak bazı nadir durumlarda kontrole gelen hastalarımızda kızlık zarı iyileşmiş ve orada dikişler duruyorsa alıyoruz. Yani dikiş aldırmak üzere yeniden gelinmesine gerek yok.

İyi günler, kızlık zarı dikimi sonrasında yürümekte zorlanıldığını bu yüzden ameliyat olunduğunun farkedildiğini duydum.Bu doğru mu?ve dikişler ne zaman alınıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi yöntemlerinde kendiliğinden eriyen dikişler kullandığım için dikiş aldırmaya gerek olmaz. Ameliyatın yapıldığı ancak, uzman hekimlerce anlaşılabilir. Bunun dışında herhangi birisi tarafından anlaşılması, yürüyüşle veya oturuşla belli olması mümkün değildir.

İyi günler, kızlık zarı dikimi yaptıracağım, sorum şu; kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınıyor mu? ne zaman?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler, kızlık zarı dikiminde kullandığım dikişler vücutta kendiliğinden eriyen dikişlerdir, dolayısıyla alınmaz.

İyi günler, Uzay bey. Kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınır mı?? alınıyorsa bu ne zaman olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler. Geçici ya da kalıcı yöntemle yapılan kızlık zarı dikiminde çok ince ve vücutta eriyebilen dikişler kullanıyorum. Genellikle bu dikişler kendiliğinden eriyen dikişler oluyor ama bazen vücut bunları atabiliyor. İşte vücut bunları atacak olursa o zaman almak gerekiyor.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.