Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikişleri Alınıyor Mu?

1 Yorum

Merhaba hocam. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ne zaman kontrole gitmem gerekiyor. Bu dikişler alınıyor mu yoksa kendi mi kayboluyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 31 Ocak 2018

Merhaba, vücutta hızla eriyen dikişler kullandığımız için kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimi sonrasında dikiş almıyoruz. Ancak bazı nadir durumlarda kontrole gelen hastalarımızda kızlık zarı iyileşmiş ve orada dikişler duruyorsa alıyoruz. Yani dikiş aldırmak üzere yeniden gelinmesine gerek yok.

Şerife Hanım 1 Yorum

İyi günler, kızlık zarı dikimi sonrasında yürümekte zorlanıldığını bu yüzden ameliyat olunduğunun farkedildiğini duydum.Bu doğru mu?ve dikişler ne zaman alınıyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 17 Ekim 2018

Kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi yöntemlerinde kendiliğinden eriyen dikişler kullandığım için dikiş aldırmaya gerek olmaz. Ameliyatın yapıldığı ancak, uzman hekimlerce anlaşılabilir. Bunun dışında herhangi birisi tarafından anlaşılması, yürüyüşle veya oturuşla belli olması mümkün değildir.

Gamze Hanım 1 Yorum

İyi günler, kızlık zarı dikimi yaptıracağım, sorum şu; kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınıyor mu? ne zaman?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 22 Ocak 2019

İyi günler, kızlık zarı dikiminde kullandığım dikişler vücutta kendiliğinden eriyen dikişlerdir, dolayısıyla alınmaz.

Zeynep Hanım 1 Yorum

İyi günler, Uzay bey. Kızlık zarı dikimi sonrası dikişler alınır mı?? alınıyorsa bu ne zaman olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 24 Şubat 2019

İyi günler. Geçici ya da kalıcı yöntemle yapılan kızlık zarı dikiminde çok ince ve vücutta eriyebilen dikişler kullanıyorum. Genellikle bu dikişler kendiliğinden eriyen dikişler oluyor ama bazen vücut bunları atabiliyor. İşte vücut bunları atacak olursa o zaman almak gerekiyor.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.