Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İlk İlişkide Kanar Mı?

1 Yorum

Kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra ilişkide kan gelmeme gibi bir durum olur mu?Çevrem çok mutasıp zor durumda kalmak istemiyorum.Cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Eylül 2018

Uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığı ve hasta, işlem sonrası doktorunun önerilerine uyduğu müddetçe hem geçici hem kalıcı dikim işleminde, ilk ilişkide kızlık zarı çoğunlukla kanar.

Serap Hanım 1 Yorum

Evlenmeden önce kızlık zarımı diktireceğim. Dikim sonrası ilk ilişkide kesin kanama olur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 14 Kasım 2018

Kızlık zarının dikiminde amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme anında kanamanın meydana gelmesini sağlamak. Geçici teknikte, kızlık zarının dikilir ve cinsel ilişkide yırtılma olur, kanama meydana gelir. Kalıcı yöntemde ise, vajina arka duvarından alınan küçük bir doku parçası (flep), yeni kızlık zarını oluşturmak için kullanılır. Dikim sonrası girilen ilk ilişkide, bu flep yırtılarak kanama olur.

Derya Hanım 1 Yorum

Eğer ki gerdek gecesinde kanamam olmazsa çok zor durumda kalırım.Bu yüzden dikim yaptırmam lazım.Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide kanarmı yani kanama mutlaka olur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 28 Kasım 2018

Yeniden onarılan kızlık zarı, bulunduğu alandaki vajina duvarını çepeçevre sarmakta ve o bölgede tıpkı bakirelerdeki gibi, bir bariyer görevi üstlenmekte. Kızlık zarı dikimi işlemi sonrasında, kadının yaşayacağı ilk cinsel ilişki sırasında dikilen kızlık zarı, doğal kızlık zarında olduğu gibi yırtılacak ve kanama meydana gelecektir.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.