Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kaşıntı

1 Yorum

Arkadaşım kızlık zarı dikimi sonrası çok kaşıntı olduğunu söyledi. Bu doğru mu ve neden olur?Önlenebilir mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Eylül 2018

İşlem sonrasında, kaşıntıya akıntı şikayetleri de ekleniyorsa enfeksiyon meydana gelmiş olabilir. Başka herhangi bir şikayeti bulunmuyorsa ve iyileşme dönemindeyse, dokulardaki gerginlik sebebi ile kaşıntı yaşanıyor olabilir. Muayene etmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Genel olarak ben hastalarıma ameliyat sonrası ilk 48 saat ağır aktivitelerden kaçınmalarını ve mikroplardan korunmak adına hijyenik ortamlarda bulunmalarını öneriyorum. Ek olarak antibiyotik kullanımına mutlaka özen gösterilmeli. İyi günler dilerim.

Buse Hanım 1 Yorum

Az zamanım kaldı bayadır araştırıyorum kızlık zarımı diktirmek için.Artıları eksileri nedir?Araştırdım ama kaşıntı çok oluyor diyen var dayanılmayacak gibi mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Mayıs 2019

Kızlık zarı dikimi işlemi sonrası, genital bölge temizliği yaparken keseleme gibi tahriş edici yöntemlere başvurmamalı, nazik olmalısınız. Kaşıntı olması durumunda, bunun sebebi araştırılmalı. Bir enfeksiyon kaynaklı mı yoksa iyileşme sürecinde oluşan bir ağrı mı tespit ederek gerekliyse tedavisi planlanmalıdır.

Açelya Hanım 1 Yorum

Kalıcı yöntemle kızlık zarı diktireli 1 haftayı geçti. Ama hafif kaşıntı ve yanma hissediyorum.bu normal mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 22 Kasım 2018

Kızlık zarı dikimi sonrası, dikilen kızlık zarı üzerinde kaşıntı ve hafif gerginlik olabilir. Bir kaç gün içinde geçecektir merak etmeyin. Bunları iyileşme belirtisi olarak kabul edebilirsiniz. Ancak şikayetleriniz artarak devam ederse vakit kaybetmeden doktorunuza görünmenizde fayda görüyorum.

Afra Hanım 1 Yorum

Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntılar olmaya başladı. Daha 1 gündür bu haldeyim ama yine de sormak istedim. Doktorumun tavsiyelerine uyuyorum. Başka bir doktora daha mı görünmem lazım acaba, karar veremedim..??.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 25 Aralık 2018

Bu müdahale sonucunda, vajina içerisinde mantar ve iltihap oluşumu riski artar. Kaşıntı olmaması için operasyondan sonra, enfeksiyon kapılabilecek ortamlarda bulunmamak, kullanılan çamaşırlara ve giyilen kıyafetlere önem göstermek gerekmekte. Sentetik içerikli çamaşırlar, dar kıyafetlerin kullanımına bir süre ara vermek ve özel bölge için losyon, krem benzeri ürünlerin kullanımından kaçınmak faydalı olacaktır. Şikayetler artarak devam ederse mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekir.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.