Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nasıl Giyinmeliyim?

Meraba kızlık zarı dikimi yaptıracağım. Ameliyatı çok araştırdım ve sitenizde okuduklarımla çok bilgilendim fakat detaycı birisi olduğum için aklım operasyon sonrası giyilecek şeylere takıldı. Acaba ameliyattan sonra giyeceğim şeylerle ilgili dikkat etmem gereken bir husus var mı? operasyondan sonra mikrop kapmamak için etek veya elbise giymemek gibi..

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bölgede enfeksiyon oluşmasının önüne geçmek. Bunun için bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. Operasyon sonrası bir süre ortak alan tuvaletlerini kullanmamak, kontrol süresince size izin verene kadar denize veya havuza girmemek, operasyon sonrası pansumanları aksatmadan yapmak, ilaçları düzenli kullanmak, bölgeyi kuru tutmaya özen göstermek gibi. İyileşme süresince, bölgede terleme yapmayacak, çok sıkı olmayan kıyafetlerin tercih edilmesinde fayda var. Tanga ya da string yerine geniş kesim pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesi de önemlidir.

Kızlık zarı dikimi sonrası nasıl giyinmeliyim?Sıcak mı soğuk mu tutmam lazım kendimi ona göre hazırlıklar yapacağım.Belki buna göre ameliyatı olacağım mevsimi seçeceğim.Çünkü normalde çok fazla terleyen bir insanım. Rahatsızlık çekmek istemiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Operasyondan sonra, dikim bölgesinin temiz tutulması oldukça önemli. Genital bölgeyi nemlendirecek dar kot ve naylon içeren kıyafetlerden kaçınılmalıdır. Genital bölge temizliği, ılık suyla gerçekleştirilmelidir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.