Kızlık Zarı Raporu (Bekaret Testi) Nasıl Alınır?

Hocam, iyi günler. Yirmi iki yaşındayım, çocukken parkta geçirdiğim kaza sonucu biraz kanamam olup sonra durmuştu. Bunun kızlığımla ilgili bir problem yaratmadığından emin olmak istiyorum, hiç ilişkiye girmedim. Kız olduğuma dair bir rapor verebilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, Yasalar gereği kızlık zarı muayenesi özel bir düzenleme altında. Savcılıktan bir yazı gelmediği taktirde muayene sonucunuzu rapora dönüştüremiyoruz. Ancak talebiniz doğrultusunda muayenenizi yapıp sonucu sadece size sözel olarak söyleyebilirim. İyi günler dilerim.

İyi günler doktor bey, nişanlımın ailesi, kızlık zarı raporu istiyor, ben kendimden eminim ama rapor lazım. Bunu verebilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler, geçmiş olsun. Kızlık zarı muayenenizle ilgili resmi bir belgenin düzenlenmesi, sizin isteğinizle olamıyor. Bu süreçte savcılık talimatıyla yapılan muayene sonucu geçerli oluyor ve tabii bu muayene bir devlet hastanesinde yapılmış olmalı. Ayrıca bu muayenenin yapılması için, sizin birisi hakkında şikayetçi olmanız gerekiyor, yani zorlandığınıza dair. Sizin durumunuzda resmi rapor yolu kolay değil. Ayrıca sizin rızanız olmadan böyle bir muayenenin yapılması da suç teşkil ediyor.

Uzay hocam iyi günler. Nişanlımın ailesi kızlık zarı raporu istiyor. Ben kendimden eminim, bu raporu onlara göstermek istiyorum. Kızlık zarı raporu nasıl alınır, siz verebiliyormusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, resmi bir kızlık zarı raporu almak için savcılığa tecavüz başvurusunda bulunmanız, oradan alınacak sevk yazısına istinaden yapılacak doktor muayenesi ile resmi bir rapor almanız mümkün. Resmi olmayan bir muayeneyi ise özel muayenehanelerde yaptırabilirsiniz. Sizi bu şekilde aşağılayan bu durum için o insanlarla görüşmeyi kesmenizi öneririm ya da nişanlınızı tecavüzcü olarak savcılığa şikayet edip istedikleri raporu önlerine koyabilirsiniz.

Hocam iyi günler. Nişanlımın ailesi bazı imalarda bulundu. Benim kız olmadığımı söylüyorlar. Benim böyle birşeyim yok kızlık zarı raporu almak istiyorum, bu raporu siz verebiliyormusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Talebiniz doğrultusunda kızlık zarı muayenesi yapılabilir ancak bunu resmi bir rapora dönüştürmek için savcılıktan talep yazısı gelmesi gerekir. Bunun için sizin savcılığa şikayette bulunmanız, savcılığında sizi muayeneye sevketmesi ve resmi bir cevap yazısı gerek. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.