Kızlık Zarı Yırtılırken Acı Hisseder Miyim?

1 Yorum

Hocam 25 yaşındayım ve ilk birlikteliğimi henüz yaşamadım. Korkuyorum,kızlık zarım esnekse veya yırtılırken çok acırsa veya herhangi bişekilde çok ağrı olursa diye.Biraz bilgi verebilirmisiniz ilk cinsel birliktelikte çok ağrı olurmu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Eylül 2018

Kızlık zarı yırtılırken hissedilen ağrı, fazla değildir. Ancak ilk cinsel birliktelikte, bazen vajina çevresindeki dokularda yırtıklar olabilir. Buna bağlı olarak da ağrı ve kanamanın şiddeti artabilir. Önemsenmesi gereken, bu gibi şiddetli kanama ve ağrılı durumlardır. Zira, cinsel ilişki sırasında vajina çevre dokuları yırtılmış olabileceği için kanamanın durması için bu yırtıkların dikilmesi gerekebilir.

Büşra Hanım 1 Yorum

Yeni evliyim evleneli 1 hafta oldu ama hala birlikte olamadık. Çok fazla acı olacağından endişeleniyorum ve ilişkiden kaçıyorum.Kızlık zarı yırtılırken acı hisseder miyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 5 Kasım 2018

İlk cinsel birliktelikte yaşanacak ağrı ve oluşacak kanama ile ilgili endişe duymak normal. Ancak, kızlık zarı, damarı veya siniri olmayan bir doku. Kadında yeteri kadar uyarılma olduysa, ilk defa ilişkiye girerken herhangi bir ağrı olmaz.

Reyhan Hanım 1 Yorum

Ben 20 yaşındayım . 1 yıla kadar evlenmeyi düşünüyorum . Fakat ilişkide ilk gece şu acıma olayı beni geriyor ve çok korkutuyor .Kızlık zarı yırtılırken acı hissedermiyim ?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 27 Kasım 2018

Kızlık zarının yapısına ve şekline göre ilk ilişki sonrası kanama miktarı da değişebilir. Ancak, ağrı konusu çok fazla değişkenlik göstermez ve genellikle çok fazla ağrı yaşanmaz. Kızlık zarı bir organ değildir, herhangi bir fonksiyonu, damar veya siniri yoktur.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.