Vajinal Kötü Kokulu Akıntı Neden Olur

1 Yorum

2016 kasımında kötü kokulu akıntı sebebiyle kadın hastalıkları uzmanına görünerek gynoflor fitil kullandım ve iyi geldi Şimdi yine aynı problem var tekrar gynoflor fitil alıp kullanmamda bir sakınca olur mu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 28 Mayıs 2019

Merhaba, geçmiş olsun. Gynoflor fitil, aslında antibiyotikli bir fitil değil. Vajinadaki mikroorganizmaların barış içinde yaşamalarını sağlayan bir düzenleyici. Yine de daha önce faydasını gördüyseniz tekrar kullanmanızda sakınca yok. Bazen kokunun sebebi olan şeyler antibiyotik kullanmayı gerektirebileceğinden bu sefer gynoflordan fayda görmezseniz, muayene olmanızı öneririm. İyi günler dilerim.

Ceylan Hanım 1 Yorum

Vajinamda son günlerde afedersiniz çiğ balık kokusuna benzer bir koku ve beraberinde yoğun akıntı var. Bu kötü kokulu akıntı neden oluyor? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Kasım 2018

Vudumuzun açık her organında olduğu gibi vajina içinde de bir takım bakteriler, mikroorganizmalar yaşarlar. Bu ortamdaki floral dengenin bozulması akıntıya veya akıntısız vajinal kokuya neden olabilir. Vajinal akıntının yapısında, kokusunda normalden farklı bir değişiklik varsa sebebini anlayabilmek için vajinal muayene yapılmalıdır.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.