Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

1 Yorum

Hocam merhaba, 1 yıl sonra evleneceğim ama nişanlım bakire olmadığımı bilmiyor. Kızlık zarı diktirmek istiyorum. Biraz bilgi verebilir misiniz nasıl bir işlemdir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 21 Eylül 2018

Kızlık zarı tamirinde 2 farklı yöntem var. Biri kısa süreli olan diğeri ise uzun süreli olan. İşlemi takip eden dönemde eğer ilişki 10 gün gibi kısa bir süre içinde olacaksa geçici yöntemle kızlık zarı dikimi yapıyorum. Eğer bu süre daha uzun olacaksa o zaman kalıcı olanı tercih ediyorum. Kalıcı kızlık zarı dikiminde kızlık zarının kendisine ihtiyaç duyulmaz çünkü kalıcı dikim için kullanılacak dokular gerekirse vajinadan elde edilebilir.

Yeşim Hanım 1 Yorum

Hem kızlık zarı ameliyatı hem de labioplasti yaptırmak istiyorum. 2 ameliyatı birlikte maddi olarak kaldıramam bu yüzden ayrı ayrı olacağım.Önce kızlık zarı ameliyatı olmayı düşünüyorum. Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl olur? Biraz bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 2 Kasım 2018

Kalıcı kızlık zarı dikimini genellikle sedasyon anestezisi altında gerçekleştiriyorum. İsteğe bağı olarak lokal anestezi de yapılabilir. Flep yöntemi olarak da adlandırılan bu teknik ile kızlık zarı dikimi işlemi ortalama 30-45 dakika sürer.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.