Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Hocam merhaba, 1 yıl sonra evleneceğim ama nişanlım bakire olmadığımı bilmiyor. Kızlık zarı diktirmek istiyorum. Biraz bilgi verebilir misiniz nasıl bir işlemdir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı tamirinde 2 farklı yöntem var. Biri kısa süreli olan diğeri ise uzun süreli olan. İşlemi takip eden dönemde eğer ilişki 10 gün gibi kısa bir süre içinde olacaksa geçici yöntemle kızlık zarı dikimi yapıyorum. Eğer bu süre daha uzun olacaksa o zaman kalıcı olanı tercih ediyorum. Kalıcı kızlık zarı dikiminde kızlık zarının kendisine ihtiyaç duyulmaz çünkü kalıcı dikim için kullanılacak dokular gerekirse vajinadan elde edilebilir.

Hem kızlık zarı ameliyatı hem de labioplasti yaptırmak istiyorum. 2 ameliyatı birlikte maddi olarak kaldıramam bu yüzden ayrı ayrı olacağım.Önce kızlık zarı ameliyatı olmayı düşünüyorum. Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl olur? Biraz bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kalıcı kızlık zarı dikimini genellikle sedasyon anestezisi altında gerçekleştiriyorum. İsteğe bağı olarak lokal anestezi de yapılabilir. Flep yöntemi olarak da adlandırılan bu teknik ile kızlık zarı dikimi işlemi ortalama 30-45 dakika sürer.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.