Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İlişki

1 Yorum

Uzun süre beraberlik yaşanmasa da dikim yapılmadan ilk ilişkide yine kanama olur mu? Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra cinsel ilişki yaşanmadan da bozulma ihtimali var mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 7 Ağustos 2018

Kızlık zarı eğer bir kez yırtıldıysa, ne kadar zaman geçerse geçsin kızlık zarı dikimi yapılmadıysa cinsel ilişki yaşandığında kanama olmaz. Fakat kızlık zarı dikimi yapılmışsa tam bir cinsel birleşme olmadan da bozulabilir. Vajinaya girebilecek her hangi bir yabancı cisim, aşırı zorlanma veya travmalar, kızlık zarı yırtılmasına sebep olabilir. Kızlık zarı dikiminden sonra doktorunuzun tavsiyelerine uymanız halinde operasyondan sonra gerçekleşecek ilk cinsel ilişkide kanamanız olur.

Yasemin Hanım 1 Yorum

Merhaba Uzay bey arkadaşım evlenecek nişanlısı bu konuda çok hassas.Flep yönteminin işe yaradığını duyduk.Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkide dikildiği anlaşılır mı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım 29 Mayıs 2019

Kızlık zarı dikimi işlemde kalıcı yöntemde, yeni kızlık zarını oluşturmak için flep yöntemini kullanıyoruz. Flep yöntemi kliniğimizde uygulayabildiğimiz, özellikle son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir kızlık zarı diktirme işlemidir. Burada amaç, flep tekniği ile yeni oluşturulan kızlık zarının ilişki esnasında yırtılarak kanama oluşmasını sağlamak. İşlemin yapıldığının, ilişki esnasında veya gözle anlaşılması mümkün değildir.

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
kapat
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.