İdrar Kaçırma

Kadınlarda, doğum sonrasında ya da ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkan en önemli problemlerden biri de idrar tutamama.

Bu probemin çözümünde bir çok farklı tedavi uygulanabilir.

Tedavi seçeneklerini idrar kaçırmanın tipine bağlı olarak seçiyoruz. Tedaviler, ameliyatlar ya da ameliyatsız tedaviler olarak ayrılıyor.

Şunu unutmamak gerekir ki henüz çok uzun süreler etkili olabilen bir tedavi seçeneğine sahip değiliz.

Ameliyatlardan hemen sonra hastalarda düzelme olur ancak bu düzelme zamanla azalır yani yeniden ameliyat ihtiyacı ortaya çıkar.

Ayrıca idrar kaçırma ameliyatlarının anestezi ve cerrahi riskleri vardır. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde yaşamda kısıtlamalar yapmak gerekir. Ameliyat sonrasında cinsel yaşamla ilgili de bir çok sıkıntı ortaya çıkar.

Ameliyatsız çözüm ise teknolojik uygulamalardır.

Lazer tedavileri ya da Radyo-frekans (RF) tedavileri ile idrar kaçırmada belirgin bir iyileşme elde ediliyor.

Bu teknolojik uygulamalar ile idrar kaçıran hastalarımızı ameliyat etmeden, en fazla yarım saatlik bir uygulama ile tedavi ediyoruz.

Bu teknolojik tedavilerde ameliyatlarda yaşanan iyileşme süreci, yaşam kısıtlaması gibi sorunlar yok. Ayrıca bu yöntemlerin vajinal sıkılaştırıcı etkilerinden dolayı cinsel yaşamlarında da belirgin bir iyileşme sağlıyoruz.

İdrar kaçırma tedavisinde etkin olan lazer yöntemleri karbondioksit fraksiyonel lazerler. Bu lazer sistemleri zaten uzun yıllardır vücudun başka yerlerinde de tedavide uygulanmakta. Yani güvenli yöntemler. Dört hafta ara ile yarım saati geçmeyen 3 seans sonrasında belirgin bir düzelme sağlanıyor.

Anestezi gerektirmeyen ağrısız bir uygulama, yaşamı kısıtlamayan bu uygulamalar için özel tedavi dönemlerine ihtiyaç yok.

Teknoloji artık tıbbın her alanında.

Öncelikle muayene ile idrar kaçırmanın sebebini anlıyor, arkasından uygun tedaviyi gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.