Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Acı?

Uzay bey kızlık zarı dikimi sonrası çok acıyormu dikimden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi, lokal anestezi ya da hafif bir genel anestezi ile yapılarak, işlem konforu artırılır. Anestezi ile yapılacak işlemlerde hasta hiçbir şey hissetmez, ağrı veya acı yoktur. Gerek kalıcı, gerekse geçici yöntemle kızlık zarı dikimi sonrasında önerdiğimiz bazı basit tedbirlere uymak, iyileşme dönemi konforu açısından çok fayda sağlıyor.

Gelecek yaz düğünüm var ve ben bir şekilde kızlık zarımı bozmuştum.Dikim yaptırmak istiyorum, işlem sırasında ve sonrasında çok acı oluyormu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi operasyonu sırasında lokal anestezi veya genel anestezisi kullanılır. Lokal anestezi sırasında hastanın bilinci açıktır; bölge uyuşturularak ameliyatın, ağrısız bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Genel anestezi ile ise 4-5 saat önceden aç kalmak gerekli. Koldan uygulanan ilaç sayesinde hasta operasyon sırasında uyur ve hiç bir şey hissetmez. Operasyon sonrası kişisel hijyene dikkat etmek, işlem bölgesini uzun süre ıslak veya nemli bırakmamak, enfeksiyon riskini azaltacaktır.

Uzun süredir bir çok forumdan kızlık zarı dikimi ile ilgili araştırma yapıyorum. ama kayda değer bir bilgi edinemedim taki sitenizi görene kadar.Çok fazla şey yazılmış kızlık zarı dikimi sonrası çok acı olurmu?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Operasyonu konforlu hale getirebilmek için kızlık zarı dikimi ameliyatlarını, anestezi altında uyguluyorum. Böylece hastalarımın herhangi bir ağrı hissetme durumu olmuyor. İşlem sonrası operasyon bölgesinde kişisel hijyene dikkat edilmesi önemli.

Kızlık zarı dikimi ameliyatında acı ve ağrı hissedilir mi ve sonrasında ağrı uzun surer mi?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi esnasında anestezi uyguladığımız için ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında da ameliyat dokusunun iyileşmesi süresince ağrı ve acı duyulabilir ancak bu acı, vereceğimiz ağrı kesicilerle kolaylıkla azaltılabilecek seviyededir.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.