Kızlık Zarı Dikimi Yöntem Seçimi

Hocam, iyi günler. Düğünüme 3 ay var. Kızlık zarı dikimi için hangi yöntemi öneriyorsunuz? Ben kalıcı olanın uygun olduğunu ama fiyatının pahalı olduğunu duydum.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Hangi yöntemle kızlık zarını dikeceğimiz tamamen size bağlı. Bir hafta – on günden daha kısa sürede birliktelik olacaksa geçici yöntemle kızlık zarı dikimi yapmak gerek. Bundan daha uzun süreler sonrasında birliktelik olacaksa o zaman kalıcı yöntemle kızlık zarı dikimi yapmak daha uygun olur.

Eşim olacak kişi bekaret konusuna çok takıntılı bu yüzden kızlık zarımı diktirmek istiyorum.Yardımcı olabilir misiniz hangi kızlık zarı dikim yöntemini seçsem iyi olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi işleminde en sık kullanılan yöntem kalıcı olarak da tabir edilen flep tekniğidir. Çünkü süre sınırlaması yoktur. Bu şu demek, cinsel ilişki yaşanacak zaman ne kadar uzak tarihli olursa olsun ilk birleşmede kanama olacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi operasyonunun ise, ilişkinin yaşanacağı tarihten bir hafta ila on gün içinde yapılması gerekir. Eğer ilişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için cinsel ilişki sırasında kanama olmayabilir. Bu yüzden tercihi, sizin cinsel birlikteliği yaşayacağınız zamana bağlı olarak yapmanız daha doğru olur.

Hocam merhaba sitenizden okuduğum kadarıyla iki farklı şekilde kızlık zarı ameliyatı yapıyorsunuz. Benim istenmeyen bir durum oldu. Şuan bir birlikteliğim yok ama diktirmek istiyorum küçük bi yerde yaşıyorum ilerde bunun karşıma çıkmasını istemiyorum.Sizce kızlık zarı dikimi yöntemlerinden hangisini yaptırmalıyım?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Evet, kızlık zarı dikimi işleminde iki farklı yöntem kullanıyorum. Kalıcı ve geçici yöntem. Geçici yöntemde, işlemin yapılmasından en fazla 10 gün sonra cinsel birleşmenin gerçekleşmesi gerekiyor. Kalıcı dikim yönteminde sınırlı bir süre yok. Sizin durumunuzda kalıcı kızlık zarı dikim yönteminin seçilmesi uygun olur.

Kızlık zarı dikimi için hangi yöntem en iyisidir, hangisinde kanama garantisi daha yüksek olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, kızlık zarı dikiminde 2 yöntem var. Daha doğrusu 2 farklı zaman dilimi seçimi var. Yedi on gün içinde ilişki olacaksa geçici olarak isimlendirilen kızlık zarı dikimi yapılır. daha geç bir zamanda ilişki olacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi tercih edilir.

İyi günler hocamm. Geçici kızlık zarı dikiminin daha iyi olduğunu söylüyorlae. Ancak düğüne yakın zamanda çıkamam, kalıcının kanama şansı çok mu düşük?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

İyi günler. Kızlık zarı dikiminde seçim yapmak gibi bir lüksümüz pek yok. Kanamanın olması gereken ilişki, bir hafta 10 gün içinde olacaksa geçici kızlık zarı dikimi yapmak gerek. Ama bundan daha uzun bir süre olacaksa o zaman da kalıcı kızlık zarı dikimi uygun olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi, yaklaşık 3 haftada iyileşir ve son şeklini alır. Bu zaman zarfında dikkat edilmesi gereken bazı basit durumlar var. O bölgeye su değmemesi bunlardan biri. Sonrasında özel bir kısıtlama gerekmez.

Uzay hocam iyi günler. Yaklaşık 2 yıldır cinsel yaşantım var. Ancak 8 ay sonra düğünüm olacak ve kızlığımı diktirmek istiyorum. İnternet biraz kafa karışırıcı, geçici olanın daha garantili olduğunu yazıyor ama süre az gibi sanki, karar veremiyorum, siz hangisini öneriyorsunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, iyi günler. Kızlık zarı dikiminde yöntem seçimi yapmak konusunda zaman bizi yönlendiriyor. Geçici kızlık zarı dikiminden sonra en fazla 10 gün içinde ilişki olmalı ki kanama olabilsin. Aksi takdirde aksilik yaşanabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise yaklaşık 3 haftalık bir iyileşme süreci sonrasında ilişkiye girmek daha sağlıklı olur. Sizin durumunuz, ikisinden birini seçmeye uygun. Her ikisinde de kanama olacaktır ama kalıcı yöntemle kızlık zarı dikiminden sonraki ilişkiden önce son bir kontrol çok çok iyi olur.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.