Tüp Bebek Rahime Nasıl Tutunur?

Merhabalar hocam 31 yaşındayım tüp bebeğe başladık ve transferimde yapıldı.Tutunması için neler yapmalıyım neler yemeliyim,bilgi verebilirmisiniz?Tutunma şansını artırabilirmiyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Embriyo transferinden sonra, embriyonun rahime tutunması ve gebelik oluşması beklenir. Öncelikle, ben hastalarıma gebelik olacak mı olmayacak mı kaygılarından arınmalarını öneriyorum. Sonra bol su içmek önemli. Yürüyüş ve hafif spor yapılabilir. Dengeli beslenmek, öğün atlamamak gerekiyor. Sebze, meyve ve protein ağırlıklı beslenin. Stresten mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekli. Düzenli uyku elzem. İnternette veya çevrede tüp bebek ve gebelikle ilgili sürekli karşınıza çıkan kalıplaşmış ve genellikle vasıfsız olan bilgilerden uzak durun. Bol şans.

Tüp bebek yönteminde bebek rahime nasıl tutunuyor?Bildiğim kadarıyla içeride döllenme olmuyor.

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Anne adayının yumurtasını, baba adayından alınan sperm ile suni döllenme gerçekleştiriyoruz. Bu döllenmeden bir kaç gün sonra anne rahmine yerleştiririz.

Hocam iyi günler, rahatsız ediyorum. İki gün önce tüp bebek tedavim bitti. Doktorum, rahime, 2 adet embriyo yükledi. Bunlar 5. günde oldu. 10 gün sonra gebelik için kan testi vereceğim. Merak ettiğim şu, bana verilen bu embriyolar rahime tutunuyor mu yoksa rahim boşluğunda mı büyüyor?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Merhaba, tedaviniz hayırlı olsun, umarım olumlu sonuç alırsınız. Tüp bebek tedavisinde rahime yüklediğimiz embriyolar, rahim duvarına tutunarak oraya yerleşiyor. Embriyoların dış kısmında ve rahim iç yüzeyinde bu birleşmeyi ve yuvalanmayı sağlayan bir dizi tepki oluyor. Yani embriyolar, bir boşlukta büyümüyor, rahim duvarına tutunup orada yuvalanıyorlar. Bol şans dilerim.

Tüp bebekte döllenme nasıl oluyor? Bu tüp bebek nereye tutunuyor? Cevaplarsanız sevinirim, iyi günler hocam.

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Anne adayından aldığımız yumurtayı, baba adayından alınan sperm ile suni döllenme gerçekleştiriyoruz. Rahime yerleştirilen embriyo, rahim duvarına tutunuyor .

İyi günler hocam, tüp bebek tedavisi görüyorum. Embriyo transferim yapıldı, fakat merak ettiğim bir konu var. Transfer sonrasında embriyo nereye tutunuyor? Kasık ağrılarım oluyor bu tutunduğunun belirtisi midirr?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Merhaba, embriyo transferinde rahime yerleştirdiğimiz embriyo, rahim duvarına tutunur ve oraya yerleşir. Bu ağrılar tedavi sürecinde aldığını ilaçların bir etkisi olabilir. İyi tedaviler dilerim…

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara

©Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.