Vajina İç Dudak Sarkması Nasıl Düzelir ?

Merhaba. İç dudaklarda sarkma ve kararma mevcut bu işlem iyi sonuç verir mi gerçekten. Çok acı çekiyorum pantolon giyerken bile batma hissi çok kötü bu yüzden yaptırmam gerekiyor yeriniz ve fiyat aralığı nedir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. İç dudak estetiği aynı zamanda fonksiyonel sonuçları da olan bir tedavi. Ben Ankara Çukurambar’dayım. Fiyat konusunda yardımcı olacağımı bilmenizi isterim. Sağlıklı günler diliyorum.

İç dudaklar çok büyük ve asimetrik bir sarkıklık var. Rahatsız oluyorum. Bu şikayetlerde iç dudak estetiği yapıyormusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Vajen girişindeki dudakların normalden büyük,sarkık veya kırışık olması durumunda genital estetikle tatmin edici sonuçlar elde edebiliyoruz. Bu tip ameliyatları, labioplasti, yani iç dudak estetiği olarak adlandırıyoruz.

İyi günler hocam. Vajinamın görüntüsünden memnun değilim. Vajina bölgesinde iç dudaklarda aşırı bir sarkma var. İç dudak sarkması neden olur? bu durum mastürbasyondan olur mu? tedavisi varmı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba geçmiş olsun. Genital bölgede estetik algısı son zamanlarda çok gelişti. Bir çok kadın genital bölgesindeki görüntüden rahatsız olduğu için araştırma yapıyor. Genital bölgede dışarıdan gözükebilen yapılar; iç dudaklar, dış dudaklar ve klitoris. İç dudakların dış dudakların arasında kalması ve çok fazla iri olmaması gerek ama böyle olması sadece estetik bir sorun. Tıbbi olarak hiç bir sorun teşkil etmez. Ancak tecrübelerime göre genital bölgesini güzel hissetmeyen kadınlarda güven eksikliği oluyor ve bu durum tüm hayatlarını olumsuz etkiliyor. İç dudaklardaki irilik, şekil bozukluğu ya da asimetri gibi durumlar, doğuştan oluyor, bazen de normal doğumlar ya da geçirilmiş operasyonlar ya da travma gibi sebepleri olabiliyor. Sebebi her ne olursa olsun bunları cerrahi olarak düzeltmek ve estetik olarak sorunsuz bir görünüm kazandırmak mümkün.

Hocam iyi günler, benim vajina bölgemde küçük dudaklarda aşırı sarkma var. Bu yüzden bazı tip iç çamaşırları dahi giyemiyorum. Bunun tedavisi varmı, varsa nedir hocam?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, geçmiş olsun. Bazı kadınlarda çoğunlukla doğuştan olan bir problem sizde de var. Bu önemli bir sağlık sorunu değil ama estetik olarak belli ki sizi rahatsız ettiği için tedavi olmak istiyorsunuz. İç dudak sarkması ameliyatı yaklaşık 1 saatte biten ve çok yüz güldürücü sonuçları olan bir ameliyat. Genital bölgedeki şekil bozuklukları, deformiteler, iç dudaklarda sarkma, dış dudakların küçültülmesi ya da büyütülmesi, klitoris için estetik ve fonksiyonel sonuçları olan ameliyatlar yapmak mümkün.

Hocam merhaba, vajinamda iç dudaklarda sarkma var ve beni çok rahatsız ediyor. Plaja gidemiyorum. Bunun ameliyatlı tedavisini siz yapıyormusunuz, iç dudak sarkması ameliyatı yapıyormusunuz?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Merhaba, çok geçmiş olsun. Genital organların dıştan görünen kısımlarında dış dudak, iç dudak, klitoris gibi organlar var. Bunlarda doğuştan ya da sonradan olan şekil bozukluklarında ameliyatlı tedaviler yapıyorum. İç dudak sarkmasında labioplasti adını verdiğimiz operasyonu uyguluyorum. sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.