Genital Estetik

Ağrısız, yaşamı kısıtlamayan bir minimal invaziv uygulama

eCO2 Plus; Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

Lazerle vajinal gençleştirme, cinsel yaşam kalitesini artırıyor ayrıca hafif düzeydeki idrar kaçırma problemlerini iyileştiriyor.

Lazerle vajinal gençleştirme, vajinal atrofi ve vajinal kuruluk sorunlarını gideriyor. Özellikle meme kanseri tedavisi olanlarda artan vajinal kuruluk iyileşiyor.

Lazerle genital gençleştirme, daha genç ve canlı dış dudak oluşumunu sağlıyor. Lazerle genital gençleşme ile genital bölgede koyu renkler açılıyor.

Doğum sonrası vajinal gevşeme ve idrar kaçırma problemleri sıkça görülür. İlerleyen yaş ve menopoz gibi durumlar da bunları ortaya çıkaran diğer sebeplerdir.

Vajinal gevşeme, cinsel yaşamı olumsuz etkileyerek genel olarak yaşam kalitesini azaltan önemli bir problemdir.

Öksürme, gülme, ağır kaldırma gibi zamanlarda meydana gelen idrar kaçırma sorunu ise hiç de hafife alınmayacak şekilde yaşam kalitesini bozar.

Bu problemlerin çözümünde genel olarak egzersizlere dayalı tedavilerin fayda göstermediği bilinir.

Vajinal sıkılaştırma veya idrar kaçırma için yapılan ameliyatların yaşamı kısıtlayan etkileri yanı sıra cinsel ilişkide ağrıyı artırma, cinsel hissi ve ıslaklığı azaltma gibi ciddi yan etkileri mevcuttur.

Estetik alanında yıllardır güvenle kullanılan karbondioksit lazer uygulamaları artık genital gençleştirme, vajinal sıkılaştırma ve idrar kaçırma için de kullanılıyor. Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları ayrıca cerrahi yara izleri ve ciltteki koyu lekelerin renginin açılmasında da kullanılır.

eCO2 Plus nedir?

Cerrahi olmayan dolayısıyla anestezi gerektirmeyen en önemlisi de yaşamı kısıtlamayan ve ofis koşullarında 15 dakikada uygulanabilen karbondioksit lazer sistemidir.

Vajinal kanalın şekline uygun olacak şekilde tasarlanmış fraksiyonel karbondioksit lazer aparatı ile vajinal sıkılaşma ve idrar kaçırma problemlerinde sonuç almak mümkün.

4 hafta ara ile 3 seanslık uygulama yeterli

Ayrı bir başlık ile dış ve iç dudakta estetik sonuçlar elde edilir. Görünüm daha genç ve güzel olurken koyu renklerde açılmış olur.

eCO2 Plus vajinal sıkılaşma etkisini nasıl gösterir?

Karbondioksit lazer cihazından vajinal dokuya aktarılan enerji ile dokuda ısı üretilir. Bu ısı etkisi ile dokuda kollajen ve elastin molekülleri parçalanır yani dokunun ısıya maruz kalan kısımları hasarlanır. Ancak bu etki fraksiyonel olarak yani bölümler halinde elde edildiğinden sağlam olan komşu kısımlarda doku iyileşmesi başlar. İyileşme etkisi ile daha yeni ve sağlam kollajen üretilir. Bu etkiler tüm vajinal kanalda gerçekleşir ve daha sıkılaşan vajinanın cinsel yaşamdaki rolü daha da öne çıkar. Ayrıca idrar kaçırma problerinin giderilebilmesi mekanizması da bu şekilde sıkılaşan vajinanın komşu idrar yollarında da problemi azaltıcı etkisi üzerine dayanır.

Yeni görünümü ile vajina daha gençleşmiş bir hal alır.

eCO2 Plus vajinal atrofide etkisini nasıl gösterir?

Vajina dokusunda ısı etkisi sonucu üretilen yeni kollajen, menopozla, yaşlanmayla ortaya çıkan vajinal atrofiyi de düzeltir.

eCO2 Plus nasıl çalışır?

Lazer cihazında üretilen enerji kısa aralıklarla başlığa iletiliyor. Başlık vajinanın şekline uygun olarak üretilmiş silindirik bir yapı ve tabii ki tek kullanımlık. Lazer ışın demetleri, 0,5 mm.’den küçük hüzmeler halinde yüzeyden 0,6 mm (600 mikron) derinliğe ulaşırken yol boyunca vajinal mukozada ısı etkisiyle hasar meydana getiriyor. Tüm vajinal kanal bu şekilde tedavi edildikten sonra yeni ve kaliteli kollajen üretimi ile vajinal rejuvenasyon sağlanıyor.

Daha sıkı vajina, daha iyi cinsel haz.

eCO2 Plus etkisi ne kadar kalıcıdır?

Dört hafta aralıklarla yapılan 3 uygulamadan 1 yıl sonra yapılacak son uygulama ile yaklaşık 2 yıllık bir iyileşme ortaya çıkar

eCO2 Plus kimler için uygundur?

  • İlişki esnasında partnerini tam olarak hissedemeyenler
  • Vajinal gevşeklik hiisedenler
  • Hafif idrar kaçırma sorunu olanlar
  • Postmenopozal vajinal atrofisi olanlar
  • Vajinal kuruluk hissedenler

eCO2 Plus hangi durumlarda uygun değildir?

  • ileri derecede pelvik gevşekliğin olması (sistosel, rektosel, uterin prolapsus)
  • İleri derecede idrar tutamama problemi varlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir