Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Genital Temizlik Nasıl Olmalıdır?

Gelecek yıl Ağustos ayında düğünüm olacak ve düğünden önce kızlık zarımı diktirmek istiyorum. Yaptırdıktan sonra dikkat etmek gereken bir şey var mı, orası ameliyatlı olduğu için mikrop kapma ihtimalini düşünüyorum. Nasıl koruyabilirim bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Gerek kalıcı, gerekse geçici kızlık zarı dikimi işlemi sonrası önerilen kontrollere gelmeniz gerekli. Bundan başka, önerilen ilaçlar varsa düzenli olarak kullanılmalıdır. İşlemin tipine göre pansuman gerekiyorsa bunun aksatılmadan uygulanması önemli. Bacakların açılacağı jimnastik, ata binme, bisiklet sürme gibi sporlar yapılmaması uygun olur. Genital temizliğe dikkat etmek ve bölgenin nemli bırakılmaması önemli.

Randevu aldım ,önümüzdeki ay kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı olacağım. Kızlık zarı dikimi sonrası genital temizlik nasıl olmalı ve nelere dikkat etmeliyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Kızlık zarı dikimi sonrası, tuvalet temizliğine özen göstermek gerekiyor. Temizlik mutlaka önden arkaya doğru yapılmalı. Günlük ped ve iç çamaşırlarınızı sık değiştirmenizde fayda var.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.