Genital Estetik

Elektromanyetik ışıma sistemlerinden biri olan karbondioksit (CO2) lazerler, cilt yüzeyinde epidermis tabakasında yaklaşık 600 mikron derinliğe ulaşabilen enerji yoğunluğu oluşturmakta ve burada ortaya çıkardığı ısı sonucunda cilt yenilenmesi ve renk açılması ile sonuçlanan bir dizi biyolojik süreci tetiklemektedir.

Karbondioksit lazer ile genital uygulama yapılabilir mi? Evet. Kararan ve canlı görünümünü yitiren genital bölgede karbondioksit lazer uygulaması ile gerek dış gerek iç kısımda meydana gelen yenilenme, daha genç ve sağlam görünümlü ayrıca da doğal renkli yeni bir genital bölge oluşturur. Ayrıca vajinal kanalda yapılan uygulama sonrasında da vajinal yenilenme sağlanır.

Genital bölge karbondioksit lazer ile neler elde edilir? Yaklaşık 4 hafta aralıklarla 2-3 seanslık uygulama ile istenen gençleşme elde edilir. Tüm vajinal kanalda ortaya çıkan bu yenilenme ve sıkılaşma ile;

  • İdrar kaçırma problemleri azalır.
  • Cinsel ilişki kalitesi artar.
  • Menopozda ortaya çıkan yaşlılık belirtileri azalır, ilişki esnasındaki kuruluk azalır. Tüm bu gençleşmeler sonucunda kadının kendine olan öz güveni de belirgin derecede artar.

Lazerle vajinal gençleştirme işlemi yaklaşık 20 dakika içinde tamamlanan ve sonrasında uzun bir iyileşme gerektirmeyen pratik bir yöntemdir. Hasta işlem sonrasında günlük yaşantısına devam edebilir, en fazla 3-4 günlük bir ilişki sınırlaması söz konusu. Yaşamı kısıtlayan bir uygulama değil.

Lazerle vajinal gençleşme sonrasında mutlaka doktor kontrolünde rahatlatıcı tedavilere devam edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir