İdrar Kaçırma Ameliyatı Nasıl Yapılır, Tedavi Süresi Ne Kadar?

iyi günler 3 yıl önce kayınvalidem idrar kaçırma ameliyatı olmuştu.Ancak sorun tekrar nüksetti idrar kaçırmaya yeniden başladı. biraz bilgi verebilirmisiniz ameliyatın detayları hakkında iyileşme süresi ne kadar surer?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Öncelikle muayene ile idrar kaçırmanın sebebini anlıyor, arkasından uygun tedaviyi gerçekleştiriyoruz. Şunu unutmamak gerekir ki henüz çok uzun süreler etkili olabilen bir tedavi seçeneğine sahip değiliz. Ameliyatlardan hemen sonra hastalarda düzelme olur ancak bu düzelme zamanla azalır yani yeniden ameliyat ihtiyacı ortaya çıkar. Ayrıca idrar kaçırma ameliyatlarının anestezi ve cerrahi riskleri vardır. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde yaşamda kısıtlamalar yapmak gerekir. Ameliyat sonrasında cinsel yaşamla ilgili de bir çok sıkıntı ortaya çıkar. Lazer tedavileri ya da Radyo-frekans (RF) tedavileri ile hafif idrar kaçırmada belirgin bir iyileşme elde ediliyor. Bu teknolojik uygulamalar ile idrar kaçıran hastalarımızı ameliyat etmeden, en fazla yarım saatlik bir uygulama ile tedavi ediyoruz. Bu teknolojik tedavilerde ameliyatlarda yaşanan iyileşme süreci, yaşam kısıtlaması gibi sorunlar yok. Ayrıca bu yöntemlerin vajinal sıkılaştırıcı etkilerinden dolayı cinsel yaşamlarında da belirgin bir iyileşme sağlıyoruz. Bu tedaviler zaten uzun yıllardır vücudun başka yerlerinde de tedavide uygulanmakta. Yani güvenli yöntemler.

İdrar kaçırma annemin kabusu. Artık nerdeyse depresyona girmek üzere. İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır tedavi ne kadar sürer ve etkili midir, ameliyata alternatif yöntem varmıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Annenizin şikayetleri ciddi ve yaşam kalitesini olumsuz etkiliyorsa ameliyat seçeneğini düşünebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, ileri yaşlarda ameliyat bazı komplikasyonlar doğurabilmekte ve cinsel yaşamı bir süre olumsuz etkileyebilmekte. Ameliyat tedavisinden önce, radyofrekans ve lazer tedavilerinden faydalanabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara
    kapat
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.