Genital Estetik

Kadınlarda genital bölgeye ait sorunlar estetik veya tıbbi sorunlar şeklinde.

Genital bölgedeki temel tıbbi sorunlar;

vajinal gevşeklik ve idrar kaçırmadır 

Vajinal gevşeklik, cinsel ilişki esnasında partneri tam olarak hissedememek ve bu yüzden cinsel ilişkiden keyif alamamak durumudur ki mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bu durum genellikle normal doğum yapmış kadınlarda daha sıktır.

İdrar kaçırma ise kadınların sosyal yaşantısını da etkileyen önemli bir sağlık problemi. Bu problem de yine doğum sonrasında artarak karşımıza çıkar.

Genital bölgedeki estetik sorunlar ise;

büyük ya da küçük dudaklarda şekil bozukluğu, renk değişikliği, küçük ya da büyük dudakların aşırı büyük ya da küçük olmasıdır.

Kozmetik jinekoloji, özel bir alan ve konuya ilgi duyan az sayıda kadın doğum doktoru var.

Genital estetik uygulamaları nelerdir?
– Labioplasti minora; küçük (iç) dudağın ameliyat ya da lazerle estetik tedavisi (küçültme, renk açma)

– Labioplasti majora; büyük (dış) dudağın ameliyat, dolgu materyalleri ya da lazerle estetik tedavisi (büyütme, küçültme, renk açma)

Bleaching (genital renk açma, beyazlatma, vulvar whitining); genital bölgede koyu rengin lazerle açılması

– Klitoris Estetiği (Hudoplasti); Klitorisin üzerini örten deri katlantısının düzeltilmesi ve cinsel yaşam kalitesinin artırılması

– Vajinal daraltma (vaginal tightening); duruma göre ameliyat, radyofrekans yöntemi ya da lazerle vajinanın daraltılması ve cinsel yaşam kalitesinin artırılması

– Vajinal rejuvenasyon (rejuvanation); lazerle vajinal dokuda gençleşme, ilişkide kuruluğun giderilmesi

– Kızlık zarı onarımı (Hymenoplasti); küçük bir operasyonla bekaret zarının eski haline getirilmesi

Genital Estetikte Ameliyat Şart mı?

Estetik amaçla yüz, boyun, dekolte gibi vücudun başka yerlerinde yapılan cihazlı tedavileri artık genital bölgede de uygulayabiliyoruz.

– Fraksiyonel Karbondioksit Lazer; eCO2 Plus

ile ameliyatsız genital estetik ve vajinal sıkılaşma ayrıca hafif idrar kaçırma problemlerini çözmek mümkün.

Neden Ameliyatsız yani Cihazlı Yöntemler Tercih Edilmeli?

Ameliyatla vajinal sıkılaşma anestezi altında yapılan, hastayı bir süre normal hayattan kısıtlayan bir yöntem. Ayrıca ameliyat sonrası disparoni (ağrılı cinsel ilişki), lubrikasyon (ilişkide ıslanma) azlığı ve operasyon bölgesinde his kaybı sık rastlanan komplikasyonlar.

Oysa eCO2 Plus ile fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisi ile anestezi gerekmeden ve yaşam kısıtlaması olmaksızın sonuç almak mümkün. Ayrıca ameliyat sonrasında görülen yan etkiler de yaşanmamak üzere.

Ameliyatsız Vajinal Gençleşme (Rejuvenasyon) Tedavileri Nelerdir?

eCO2 Plus (fraksiyonel karbondioksit lazer) ile hem vajinal kanalda hem de dış genital alanda lazer tedavisi uygulanır. Lazer sonrası yenilenen tüm dokularda olduğu gibi vajina ve dış genital dokularda daha canlı daha sıkı ve daha genç bir görünüm elde edilir. Ayrıca vajinal kanalda yapılan bu tedavi sonrası idrar kaçırma ile ilgili hafif düzeydeki sorunlar giderilir. Vajinal kuruluk, vajinal gevşeklik, idrar kaçırma, renk açılması gibi hem estetik hem de tıbbi sonuçları olan bir uygulama.

Dört hafta ara ile 3 kez uygulanan bu tedavi, muayenehanede anestezi olmaksızın uygulanıyor ve hayatı kısıtlamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir