Adet Günü Gelmeden Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın ?

Adet günü gelmeden hamile kalmak anlaşılır mı, sabırsızlıktan adetimi bekleyemiyorm hergün kendimdeki değişikliklere odaklanıyorum.Adet günü gelmeden hamile olduğunu nasıl anlarsın?Yani anlaşılırmı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Hamileliğin ilk 4 haftasında hamile olup olmadığınızı anlamanız, test yapmadan pek mümkün olmasa da, vücudunuzda yükselen hormonlar nedeniyle bazı erken hamilelik belirtileri gösteriyor olabilirsiniz. Gebeliğin gerçekleştiği, ilişkiden sonraki 9-10. günlerde yapılan kan testinde pozitif çıkar. Bu da adet gününün hemen öncesine denk gelen zamandır.

Adet günümde son günlerimi sayıyorum.3 günüm daha var.Çok sabırsızım. Regl(adet) günü gelmeden hamile olduğumu nasl anlayabilirim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Adet günü gelmeden bazı erken hamilelik belirtileri gösterebilirsiniz. Kendinizi yorgun hissediyorsanız veya göğüsleriniz büyümeye başladıysa bunlar hamileliğinizin erken sinyalleri olabilmekte. Ani ruh hali değişimleriniz olabilir. Sık tuvalete gitme isteği de bir başka belirtidir. Bebeğiniz rahime tutunmaya çalıştığından, biraz kanamanız olabilir.

Adettime daha bi kac gün var ama karnımda şişkinlik kabızlık bel ağrısı karnımda sancı kasıklarımda da aynı şekilde hamile olabilir miyim yoksa adetimle alakalı olabilir mi?

Merhaba, on gün önceki ilişkimde erkek arkadaşım korunmadı, adetime daha var acaba hamile kalmışmıyımdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

merhaba, geçmiş olsun. İlişkiden sonraki 12-14 gün aralığında gebelik testi yaptırıp sonucu öğrenebilirsiniz. İyi günler

Hocam dün erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. istenmeyen talihsiz şeyler oldu. Gebe kalmaktan korkuyorum ve adetimin gecikmesini bekleyemeyeceğim adetim gecikmeden gebelik testi yapabilir miyim?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

İlişkiden sonraki 12-14 gün aralığında gebelik testi yaptırıp sonucu öğrenebilirsiniz.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Anlaşmalı Kurumlar
Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara

©Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı

close
Yazmaya başladığınızda bulunan sonuçlar listelenecektir.