Aşılamada En Fazla Kaç Yumurta Olmalı?

Selamlar Uzay Bey aşılama tedavisinde yumurta kaç tane olması lazım ki hamilelik gerçekleşsin?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Normal adet döngüsünde her dönemde bir yumurta gelişir. Aşılama tedavisi ile 1- 2 yumurta gelişmesi sağlanarak gebelik ihtimalini artırmaya çalışıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki, tüm bu tedaviler kişiye özeldir. Kısırlığın altında yatan probleme yönelik, farklı tedaviler uygulanır. Tedavi başlangıcınızdaki tetkikler ve muayene bulgularınıza göre, size uygun olan tedavi seçeneğini belirleyip, ilgili yöntemle elde edilebilecek başarı oranlarını sizlere net olarak veriyorum.

iyi günler 2. defa aşılama yaptıracağım.ilkinde malesef tutmadı. Gonalf kullanmaya başladım.hamilelik olması için aşılamada en fazla kaç tane yumurta olmalı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Aşılamada hedef, 1-2 yumurta elde etmeye çalışmak, daha sonra, spermle yumurtayı buluşturarak döllenmenin gerçekleşmesini beklemek. Bunun için, kadının yumurtalarının istenilen boyut ve sayıya ulaşması sağlanıyor. Eşten alınan spermler de, bir takım metodlarla kaliteleri artırılarak döllenmeye hazırlanıyor.

Ben aşılamada sadece bir yumurta gelistirmek amaclaniyor zannediyordum sanırım 2,3 yumurta isteniyor.Bilgi verebilirmisiniz aşılamada en fazla kaç yumurta olmalı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Aşılamada hedefimiz, spermle yumurtayı buluşturmak, gerisini onlara bırakmak. İlaçlarla uyarılan kadından 1 ya da 2 adet yumurta elde etmeye çalışıyoruz.

Merhaba, devam eden aşılama tedavimde 3 yumurta gelişti. Aşılamada en fazla kaç yumurta olabilir?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Geçmiş olsun. İkiden fazla yumurtanın gelişmesi durumunda aşılamayı ya iptal ediyorum ya da tüp bebek tedavisine geçiyorum. Çünkü oluşabilecek üçüz ve fazlası gebeliklerin devam etme şansı çok düşük.

Hocam iyi günler. Aşılama tedavim için iğnelere başladım bugün 5. gün. Aşılamada yumurta sayısı kaç olmalı?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

İyi günler, kolay gelsin. Aşılamada en fazla 2 yumurtanın gelişmesi uygun bir hedef olur. Daha fazla gelişirse işlem iptali ya da tüp bebek uygulaması daha uygun olur.

Hocam merhaba, aşılama tedavisine başlayacağım. Doktorum yumurta sayımın fazla olduğunu söyledi. Aşılamada yumurta sayısının fazla olması iy bişey değil mi hocam?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Merhaba, üremeye yardımcı yöntemlerde yumurta sayısının fazla olması çok önemli bir avantajdır. Bazı durumlarda dezavantaj olabilir ama iyi bir takiple bu sorunu aşmak hiç de zor değildir.

Uzay hocam kolay glsin. Aşılaam için göbek iğnesi kullanıyorum. ilk kontrolde gelişen yumurta görülmedi. aşılama için kaç yumurta olursa iyi olur?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Aşılama tedavisinde haplarla ya da iğnelerle yumurtalıkları uyarıp yumurta gelişmesini tetikliyoruz. Ancak çok sayıda yumurta gelişmesi çoğul gebelik riskini artırıyor. Aşılamada en fazla iki yumurta gelişimi uygun olur. Her ikisi de döllense bile en fazla ikiz gebelik olacaktır. Ama ideal olanı tekil gebelik elde etmektir. Başarılar ve bol şans dilerim.

Uzay hocam iyi günler. Haplı aşılamada hamile kalamadım şimdi iğneli aşılama tedavisindeyim. Doktorum, fazla yumurta gelişimi olacak gibi diyor. Bu durumda tedaviyi iptal ederlermiş. Aşılamada en fazla kaç yumurta olmalı da tedavi devam etsin?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

İyi günler, kolaylıklar dilerim. Aşılamada siz de biliyorsunuz ki eşinizin spermleri özel bir yıkama işleminden sonra yoğunlaştırılmış olarak size verilecek. Burada her bir adet spermin bir yumurtayı döllemesi söz konusu. Bu durumda yumurta sayısı çoğaldıkça istenmeyen sayıda çoğul gebelik olma riski var. Aşılama tedavisinde en fazla 2 adet yumurtanın gelişmesi doğru sonuç olur ve tedaviye devam gerektirir. Kolaylıklar ve bol şans dilerim.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Anlaşmalı Kurumlar
Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara

©Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı

close
Yazmaya başladığınızda bulunan sonuçlar listelenecektir.