Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Nişanlımla ilk defa ilişkiye girdik . Zevk suyu akmış olabilir. Tam bir birleşme değildi. İlişkiden sonra az miktarlarda önce kırmızı sonra kahverengi ve pembe akıntı geldiğini söyledi. Regl dönemi geçeli 15 gün olmuştu. Bunların sebepleri ne olabilir. Hamile kalabilme ihtimali var mıdır?

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Merhaba, iyi günler. Adet sonrasındaki 15. gün, korunmasız ilişkilerden gebe kalma ihtimalinin arttığı bir dönem. Tam bir birleşme olmasa da “zevk suyu” diye tabir edilen erkek sıvısının içinde, az da olsa var olan spermler, gebeliğe neden olabilir. Mutlaka etkin bir doğum kontrol yöntemi uygulamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Uzay bey,ilişkiye girdiğim zaman sevgilim icime bosalmiyo ama zevk suyuyla hamile kalinirmi nasil korunmaliyim ben senelerdir geri cekme yontemiyle korunduk hic bir gebelik olusmadi.

Op. Dr. Uzay Yıldırım

Zevk suyunun görevi idrar kanalını ıslatarak spermin çıkışını kolaylaştırmak. Nadir de olsa sperm içerebildiğinden gebelik riski vardır. Bu sıvı, ön sevişme esnasında salgılanır, salgılanması için boşalmaya ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla ilişkinin başından itibaren doğru yöntemlerle korunmanız durumunda hamilelik riski ortadan kalkacaktır.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Anlaşmalı Kurumlar
Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. 1456. Sok. İnci Apt. No:1 D:7 Çankaya/Ankara

©Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı

close
Yazmaya başladığınızda bulunan sonuçlar listelenecektir.